Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Kolejną przyczyną zaczerwienia twarzy może być łojotokowe zapalenie skóry. Jak z nim sobie radzić?

Add a comment

Tak może powiedzieć o sobie wiele pacjentek, które zgłaszają się do mnie po pomoc. Jakie są najczęstsze przyczyny czerwonej twarzy i jak można je zwalczać?

Add a comment

Filtry skutecznie chronią nas przed fotostarzeniem i rakiem. Prawda czy fałsz? Które filtry są skuteczne? Czy filtry „zapychają” skórę? Jak latem nie wyglądać jak biała maska? I co ze szkodliwością filtrów chemicznych, o której tyle piszą na ekoblogach?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w moim nowym artykule, zapraszam!

Add a comment

Latem zwykle nasza skóra wygląda lepiej niż zimą. Wszelkie zaczerwienienia związane z łojotokowym lub atopowym zapaleniem skóry znikają, trądzikowe zmiany zapalne przysychają, skóra nabiera ładniejszego kolorytu. Jednak konsekwencją słonecznej pogody są przebarwienia, które albo pojawiają się po raz pierwszy, albo skutecznie wyleczone zimą, nawracają. Co je powoduje? Jak sobie z nimi poradzić?

Add a comment

Łysienie telogenowe: przyczyny i leczenie.

Łysienie telogenowe to najczęstsza postać łysienia rozlanego. Najczęściej dotyka kobiet po 30 – 40 roku życia, ale może również dotknąć mężczyzn i dzieci.

Telogen to końcowa faza cyklu życiowego włosa. O cyklu włosa możecie poczytać w pierwszej części cyklu Łysienie.

Do worka z napisem „łysienie telogenowe” możemy wrzucić wzmożone wypadanie włosów po porodzie, utratę włosów w wyniku stresu, chorób gorączkowych i zakaźnych, chorób tarczycy, niedoborów żywieniowych oraz leków.

Add a comment