Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Budowa włosa, diagnostyka łysienia, łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn.

Łysienie stanowi problem coraz większej liczby kobiet i mężczyzn. W moim artykule chciałabym Wam opowiedzieć o najczęstszych przyczynach utraty włosów i ich leczeniu, skupię się też przez chwilę na tych rzadszych, wynikających z konkretnych chorób. Mam nadzieję, że jeśli Wy lub Wasi bliscy macie problem z łysieniem, mój artykuł przybliży Wam tematykę i pomoże ustalić, jak możecie uzyskać pomoc. Zapraszam też do zadawania pytań w komentarzach!

Add a comment

Substancje aktywne w dermatologii cz. 2: Retinoidy

Retinoidy to termin określający grupę substancji, których aktywność biologiczna jest taka sama jak witaminy A.

Retinoidy są najważniejszą grupą substancji stosowanych w dermatologii w profilaktyce starzenia się skóry, po prostu dlatego, że ich działanie jest najsilniejsze. Żaden krem odmładzający nie da tak silnego efektu syntezy kolagenu w skórze jak retinoidy. Do tego stanowią główne narzędzie w leczeniu wielu dermatoz takich jak trądzik, trądzik różowaty i łuszczyca.

Add a comment

Tym wpisem rozpoczynam nowy cykl - Substancje aktywne w dermatologii i ich stosowanie, w którym opowiem Wam, jakie substancje mają szansę naprawdę zadziałać w specyfikach, którymi traktujecie Waszą skórę. Zachęcam do lektury!

Zacznę od witaminy C, nazywanej powszechnie kwasem askorbinowym (askorbowym). Na pewno doskonale wiecie, że działa zbawiennie na skórę. Jednak chciałabym Wam dokładniej przybliżyć jego właściwości oraz doradzić, w jakiej formie najlepiej go stosować, aby jego wpływ na skórę był jak największy.

W internecie krążą ostrzeżenia, że tylko witamina C lewoskrętna jest aktywna i działa, więc strzeżmy się niedziałającej witaminy C prawoskrętnej czy jeszcze innej. Jest to nieścisłość.

Add a comment